لوگوی جدید اینستاگرام خیلی ناکارآمد است؛ ممکن است آنرا به قبل بازگردانید؟

ADWEEK در نکوهش ریدیزاین و بازطراحی لوگوی اینستاگرام، مطلبی را دقیقاً پس از انتشار آن منتشر کرد. در پایین باهم آنرا می‌بینیم.

اینستاگرام در ۱۱ می از لوگوی جدید خود پرده برداری کرد، لوگویی که ممکن است به یکی از بزرگترین شکست های دیزاین سال تبدیل شود.

آیکان مشهور، کلاسیک و اسکیومورفیک اینستاگرام، که نمایش مجازی از دوربینی واقعی بود، محبوبیت مردمی بسیاری داشت. و از لحاظ تشخیص، یکی از سریع ترین ها در دنیای تکنولوژی بود. که هر شخصی در آن‌ واحد می‌توانست تشخیص دهد که آن چیست. به دلایل نامعلومی، اینستاگرام هویت اصیل خود را تاریخ گذشته دانست! Ian Spalter رئیس بخش طراحی اینستاگرام، در مطلبی در Medium (درباره هویت بصری جدید و گسترده‌تر شان) این‌طور نوشت:

برای شروع، خب… در واقع… بازتابی نامناسب از جمعمان! و ما فکر کردیم که می‌تواند خیلی بهتر از این باشد.

این مکث ها و سه نقطه ها در جمله یان اسپلتر چیزی را به ما می گویند یا به نظر می‌رسد نوعی سر در گمی را نشان می دهد. ای کاش آن محذوفات(!) یک مکث واقعی بودند. ای کاش آنها کمی آهسته تر از روی ناخودآگاهی این خندق را به دور «نماد شخصیت برندشان» حفر می کردند!

به نظر می‌رسد که نوعی خود-سانسوری در این جمله نهفته باشد یا نوعی حذف به قرینه معنوی. این می‌تواند به نوعی بی ثباتی در تبیین هدف را به دنبال داشته باشد. و یا اینکه گیج بودن تیم دیزاین را رساندن منظورشان می‌رساند(خیلی بد بینانه). اگر تنها آن حذف به قرینه معنوی تبدیل به یک مکث واقعی شود. و آنها روی این طبع شان اصرار کرده و بخواهند که همینجا بایستند، اصلی ترین نماد و کلید شخصیت برندشان را بازپس زده اند.

در ادامه چند لحظه ای با ما همراه باشید تا نقد adweek را بخوانیم.

طبق روال معمول؛ وقتی یک لوگو ریدیزاین و بازطراحی می شود، اینستاگرام شروع کرد به توجیهاتی درباره جزئیات روند خلاقیتی که در ریدیزاین این لوگو اتفاق افتاده. که باعث شده تصمیم نهایی چنین چیزی باشد. اینستاگرام گفته که این می‌تواند شروع یک مدرنیسم برای لوگوی قبلی باشد. که تولید یک نمونه روشن تر و فلت تر را نتیجه داده است، که البته به خوبی کار نمی‌کرد! پس کار بر روی یک رنگین کمان و یک لنز دوربین را شروع شد. تا بتوانند نشان کاملاً جدیدی را از کار در بیاورند. به امید آنکه یک آیکان اپلیکیشن مدرن تولید کنند. تا ضربه‌ای بزند به اختلاف بین این دو تفسیر: «همه چیز تمام بودن» و «تشخیص پذیری»… .

بازطراحی لوگوی جدید اینستاگرام

لوگوی جدید ایستاگرام یک هجو خالص است؛ ممکن است آنرا به قبل بازگردانید؟

 

سوالی که اینجا ایجاد می‌شود این است: چقدر از راه را رفته ایم؟ اینستاگرام اینگونه پاسخ می‌دهد.

اگر خیلی خلاصه بخواهیم بگوییم، این نشان خیلی با روح و تاریخچه اینستاگرام عجین نیست. در تئوری، سخت است بخواهیم قبلی ها را با آن چیزی که الان داریم مطابقت دهیم. بعد از تحلیل های بسیار، ما نشانه ای هنوز یک دوربین در آن است را پیشنهاد می دهیم، که زمینه را برای سال های پیش رو محیا می کند.

در آخر، آنها باز روی نشانه یک دوربین کار کردند (که تقریباً به طور کامل یک تصویر انتزاعی بود.) و یک رنگین کمان، یک رنگین کمان که به عنوان پایه و اساس یک لوگوی رنگارنگ با زمینه طیف دار شد!

متاسفانه، در حالی که ممکن است خروجی های بهتری در محیط های مختلف از آن ببینیم. اما این نشانه، یک تصویر فراموش شدنی است. که کاملاً در بین هزاران هزار آیکان اپلیکیشن های مشابه گم خواهد شد، و از خاطر مردم خواهد رفت. این لوگو مقداری گمراه کننده است در باب اینکه تشریح کند که چرا یک پیشرفت است. در واقع این یک سوال بزرگ است که اصلاً «چرا آنها به مدرنیته نیاز دارند؟»

اینستاگرام؛ ممکن است آنرا به قبل بازگردانید؟

این مطلب در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در ADWEEK توسط  Tim Nudd منتشر شده است. تمامی حقوق تصاویری این مطلب که واترمارک ریدیزاینز را ندارند  متعلق به Instagram و ADWEEK می باشد. تصویر کاور این مطلب نیز کاری است از Ellie Morris،‌ که از اینجا قابل مشاهده است.

یک نظر درباره “لوگوی جدید اینستاگرام خیلی ناکارآمد است؛ ممکن است آنرا به قبل بازگردانید؟

  1. بابت این ترجمه ضعیف صمیمانه پوزش می خواهم… و امیدوارم از هیچگونه نقدی (چه در باب مطلب و چه در باب برگردان آن به فارسی) دریغ نکنید. خیلی متشکرم

Comments are closed.